EERSTE COMMUNIE EN VORMSEL 

Eerste Communie

Kinderen vanaf 7 jaar kunnen zich in de Co-kathedrale Basiliek van St. Nicolaas voorbereiden op de Eerste communie. 

De tweewekelijkse bijeenkomsten vinden plaats op de zondag, tijdens de H. Mis van 10.30 uur, in de pastorie (Nicolaaszaal). 

In de Communiegroep horen de kinderen verhalen uit de Bijbel – tot aan de kerstvakantie staan de verhalen uit het Oude Testament centraal. Vanaf januari 2025 lezen we de verhalen over het leven van Jezus, en de verhalen die Jezus aan de mensen vertelde. Voorts is er aandacht voor gebeden (Onze Vader, Wees Gegroet) en liturgie (wat gebeurt er allemaal in de Mis?).

De Eerste Heilige Communie wordt gevierd op maandag 6 april 2026 (Tweede Paasdag).

In verband met de omvang van de groep is de inschrijving voor de Communievoorbereiding 2025 -2026 gesloten

Voor verdere informatie over de Communielessen kunt u mailen naar: jennyhdankbaar@gmail.com

Vormsel

Op zondag 25 september gaat in de Co-kathedrale Basiliek van St. Nicolaas een nieuwe H. Vormselgroep van start voor tieners/jongeren vanaf 12 jaar.
Deze groep komt eenmaal per twee weken bijeen, op zondag van 9.30 uur tot 10.30 uur.
Het is de bedoeling dat zij dan daarna aansluitend de H. Mis van 10.30 uur bijwonen, zodat wat zij in theorie leren, ook in de praktijk kunnen mee beleven en vieren.
Behalve Vormelingen, zijn in deze groep ook tieners/jongeren welkom die geïnteresseerd zijn in het geloof en daarover meer willen weten, leren.
Het betreft doorlopende catechese.
We gebruiken hierbij de Youcat Jongeren bijbel voor jongeren vanaf 12 jaar en ouder (te bestellen bij Samuel Advies of Kerk in Nood voor ca €16).
We gaan verder nog in op de liturgie van de H. Mis, de specifieke religieuze feesten van Amsterdam, de Rozenkrans, etc.
Informatie over de catechese of aanmelden hiervoor kan bij: